Skip to main content
Sauna-4D-0166

Mis on ühist kõikidel saunadel?

Küllap on isegi neile, kes sauna eriti ei armasta, teada, et saunaliike on palju – alustades klassikalistest vene saunadest, lõpetades soome ja türgi saunadega. Mille poolest saunad erinevad, on saunakultuuri austajatele peensusteni teada. Kuid lisaks kõikide saunaliikide erinevusele on ometi midagi, mis neid kõiki ühendab. Milles seisneb saunade sarnasus ja mis on sauna praktiline väärtus.

Armas saun tähendab puhkust

Üks kindel omadus, mis ühendab kõiki saunasid, on võimalus lasta vaimul puhata. Meeldiv atmosfäär, ilus saunaruum, meeldiv muusika, võimalus olla üksi või veeta aega parimate sõprade või sugulastega – kõik see annab võimaluse igapäevastest muredest vabaneda, unustada töömured ja lahendamist vajavad küsimused. See on lihtne võimalus elu nautida.

Kui te soovite lihtsalt puhata, võite minna ükskõik millisesse sauna. Põhiline, et te taluksite hästi selle kuumust. Kui kuumus ja niiskus on teie organismile üksnes meeldiv keskkond, siis võite valida ükskõik millise sauna – sobivad kõik.

Kaalulangetusmeetod

Ei ole harvad juhud, kui leilikuumust kasutatakse ülekaaluga võitlemise vahendina. Kuid nagu igal füsioteraapiameetodil on ka saunakülastusel ühelt poolt vaadates vastunäidustused, aga teisalt tuleb valida õige saunatüüp. Näiteks on vene sauna eripära madalam temperatuur, kuid suur õhuniiskus. Nii mõjub kuumus teisiti: õhk tundub kuumem. Samas on soome saunas väga kuum, kuid õhuniiskus vähesem ja see kombinatsioon mõjub hästi, kui tahate vabaneda lisakilodest.

Keha puhastamiseks

Kunagi oli sauna otstarve ühene: siin sai end puhtaks pesta. Kuid tänapäeval on dušist saanud saunale väärikas konkurent. Dušš võimaldab kehapuhtust hoida poole hõlpsamalt ja organismil on dušiprotseduuri lihtsam taluda. Samas kui leiliruumi külastus võib olla küll kasulik, kuid kehva tervisega inimesel tasub olla veidi ettevaatlik.

Ei saa ütlemata jätta, et kõiki saunu ühendab keha puhtana hoidmise otstarve, just sellel põhjusel on saun kasutusel eri rahvaste seas. Tsivilisatsioon on saunade arengusse panustanud ning tänapäeval pole saunad mitte üksnes meie igapäevase hügieeni taseme hoidmise kohad, vaid ka tervendajad (kui ei ole vastunäidustusi) ja puhkekohad. Saun – see on hea ja isegi väga hea nii teie füüsilisele kui ka psüühilisele tervisele. On ainult üks „aga“: kui teil on vastunäidustused leili suhtes.

Related News

saun-saunamaailm-saunakula

Millised ravimid aitavad külmetusest ruttu vabaneda?

Või toimivad paremini hoopis vanaemade tarkused? Perearst Madis Veskimägi aitab selgust tuua ja terveks saada....

Juice-mahl-сок

Kas saunas tasub mahla juua?

Sellest, et enne saunaminekut ei tasu nii mõndki ravimit võtta ja et leiliruumis ei tasu...

saun-saunamaailm-saunakula

Kas haige kurguga võib saunas käia?

Kurgu soojendamist peetakse küll heaks, kuid parem on seda teha füsioteraapia abil. Sauna on soovitatav...

Leave a reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga