Skip to main content

Saun korteris

Kas sauna ehitamine linnakorterisse on võimalik?

Käesoleval ajal ehitatakse saunu mitte ainult eramajadesse või suvilatesse, vaid ka linnakorteritesse. Tänu viimastele tehnoloogia saavutustele võib tänapäeval ehitada sauna peaaegu igasse ruumi ja kohta. Kaasaaegse minisauna ehitus on päris keeruline ja nõuab üsna sügavaid oskusi tehnilises valdkonnas ning ohutus- ja kasutusreeglite järgimist. Tänu meie mitmekülgsele ja pikaajalisele kogemusele ning kaasaaegsete ehitusmaterjalide laiale valikule, ehitame me saunu linnakorteritesse üsna aktiivselt ja edukalt!

Sauna linnakorteris ei tähenda ainult kohta, kus pesta. See on suurepärane lõõgastus peale sportimist, füüsilist tööd või rasket tööpäeva. Meie kliimas on saun koht, kus talvel külma kontidest välja ajada, sügisel rõskust tõrjuda või peale suvist vihma varbaid soendada. Saun on saja haiguse ravi ja hea enesetunde allikas.  

saun-korteris-6

Leida sobiv koht

Kõigepealt peab sauna ehitamiseks valima sobiva koha. Sauna ehitamiseks võib valida näiteks vannitoa, väikse koridori või sahvri. Eriti hästi sobib selleks vannituba, kus vanni asemele oli paigaldatud dušikabiin. Samuti on infrapunasauna võimalik ehitada sauna ka rõdule.

Sauna kubatuuri on üsna lihtne arvutada. Iga inimesele on vaja vähemalt 2m³. Lae kõrgus saunas peab olema vähemalt 2m põrandalt. 1 kW = 1 m³.

Majades, kus on paigaldatud gaasipliidid, peab korralikult läbi mõtlema sauna suuruse ja võimsuse, sest sellistes majades on tihtipeale olemas mõningad piirangud vastavalt agregaadi võimsusele (max. 3 – 4 kW). Sel juhul peab läbi viima spetsiaalse toitekaabli, mis läheb mõõtjast kuni keriseni välja. Majad, kus on paigaldatud elektripliidid võimsusega 5 – 6 kW, ei tekita saunakerisele võimsusega 3 – 4 kW mingeid raskusi seoses elektrivõrguga. Kasutades ühenduskaablit, võib saunakerist vajadusel ühendada elektripliidiga, aga selleks et vältida lisakoormust, ei soovitata elektripliiti ja saunakerist samaaegselt kasutada.

box-sauna--4

Korterisaunade variandid

Soome saun — erineb kõikidest teistest saunatest omapärase mikrokliimaga, õhutemperatuur tõuseb seal kuni 80 – 120 °C, põrandal umbes 60 °C ja suhteline niiskus on 10 – 15 % piiris. Soome saunas tekkiv leil soojendab korralikult keha, tasakaalustab vererõhku, lõõgastab ja takistab külmetushaiguste tekkimist.

Infrapunasaun — õhutemperatuur ei tõuse rohkem kui 35 – 45 °С ja niiskus on 30 – 45 %. Infrapunasauna peetakse inimtervisele kasulikuks, sest infrapunakiirgusest tekkivad ohutusriskid on äärmiselt minimaalsed. Infrapunaelemendid tekitavad soojuskiiri, mis suunavad kiirgust otse inimesele, aga õhku nad ei soojenda. Sõltuvalt laine pikkusest soojeneb inimkeha infrapunasaunas tunduvalt parem kui traditsioonilises saunas. Lisaks mõjutab infrapunakiirgus tervislikult pehmetele kudedele, mis omakorda soojendab inimkeha ja parandab vereringet. Üks tähtsamatest infrapunasauna eelistest on see, et infrapunakiirgus soodustab piimahappe ja valu vähenemist lihastes, näiteks pärast jõusaalis käimist. Soovitatav viibimisaeg infrapunasaunas on 20 – 30 minutit päevas.

Soomesaun korteris

Lisa informatsiooni või teenuse tellimiseks võtke meiega ühendust.

Infrasaun korteris

Lisa informatsiooni või teenuse tellimiseks võtke meiega ühendust.

Sauna kabiin korteris

Lisa informatsiooni või teenuse tellimiseks võtke meiega ühendust.

Sauna kabiin SmartFold

Harvia ( Soome )