Infrapunasaunad

Heading Sub Title

5 Infrapunasauna mõju.

Heading Sub Title

Infrapunasauna kasulikkus tervisele.
Arstlikult läbi vaadatud infrapunasauna võimalikud kasu tervisele..

1. Kasutab infrapunalaineid

Infrapunasaunas kasutatakse erinevalt kuivsaunast nähtamatu valgusspektri laineid, mis soojendavad õhku. Idee kasutada sauna lõõgastumiseks pole midagi uut, kuid infrapunasaunad on üha populaarsemaks muutumas: "Infrapunasaun on teatud tüüpi teraapia, mis kasutab keha soojendamiseks valgust, " selgitab Kelly Simms, MD Naturopathic Medicine Chicagost. Kuid see on infrapunavalgus, mis eksisteerib nähtamatus valguse spektris, ütleb ta. Ja kuna infrapunasaun kogub aeglaselt soojust, saate seal viibida kauem kui traditsioonilises saunas. Kavandatav kasu tervisele tuleneb sellest, et infrapunakiirgus soojendab teie keha otse ja soojus tungib võrreldes traditsiooniliste saunadega sügavamale.

2. Natuke nagu treening

Nagu treeningu puhul, peab ka soojenedes keha jahtuma. See protsess kutsub esile termoregulatsiooni. Dr Simmsi sõnul võib see ka teie südame tööd raskemaks muuta, põhjustades samasuguse reaktsiooni südamele. Kuid selguse huvides, see ei ole nii tõhus kui traditsiooniline treening – ja üks väike uuring, mis avaldati ajakirjas Complementary Therapies in Medicine 2022. aasta märtsis ja milles võrreldi infrapunasauna treeninguga, kinnitab seda. Erinevalt treeningust saun osalejate hingamissagedust ei suurendanud.

3. Parandab treeningujärgset taastumist

Pärast treeningut saate külastada infrapunasauna. "Sportlased võivad pärast treeningut või vigastust paremini taastuda," ütleb dr Ring. 2015. aasta juulis SpringerPlusis avaldatud väikeses füüsiliselt aktiivsete meeste uuringus leiti, et 30 minutit infrapunasaunas pärast rasket vastupidavustreeningut parandas neuromuskulaarset taastumist võrreldes saunata kontrolliga. Inimesed on seda kirjeldanud ka kui "mugavat ja lõõgastavat kogemust".

4. Aitab esile kutsuda lõõgastusreaktsiooni

Mõelge viimasele korrale, kui tundsite end tõeliselt soojana ja lõdvestunult. Inimesed, kes regulaarselt infrapunasauna külastavad, on sellest rahustavast aistingust hästi teadlikud. Soojas ja vaikses ruumis istumine on enamiku inimeste jaoks loomulikult lõõgastav. "Kui rahustame oma närvisüsteemi, tehes midagi lõõgastavat, reageerib meie keha stressihormoonide (nt kortisool) taset ja vabastab hea enesetunde hormoonid, nagu serotoniin ja dopamiin," ütleb Simms. Veelgi enam, kuumus parandab vereringet, mistõttu tunnete end pärast lõpetamist värskena ja energilisena.

5. Vähendab valu autoimmuunhaiguste korral

Aprillis avaldatud ülevaate kohaselt on mitmed uuringud leidnud infrapunasaunade kasulikkust kroonilise väsimussündroomiga patsientidele valu, jäikuse, väsimuse ja ärevuse vähendamise ning elukvaliteedi parandamise osas. 2018 tõenditepõhises täiendavas ja alternatiivses meditsiinis. See võib olla tingitud sellest, et kuumus aitab laiendada veresooni, parandada kahjustatud piirkondade vereringet ja vähendada põletikumarkereid, ütleb dr Simms.

Heading Sub Title

Meeldib meie sisu?.

Heading Sub Title

Hakka meie jälgijaks.

    Heading Sub Title

    Vaata meie infrapunakabiine.